Elazığ İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

ELAZIĞ EMİTT-2013 FUARI’NDA TANITILDI.

24-27  OCAK 2013 EMITT FUARI

Ülkemizin önde gelen turizm fuarlarından ve dünyanın bu alandaki 5 büyük fuarından biri olan ve bu yıl 17.’sı düzenlenen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT) 24-27 Ocak tarihleri arasında  İstanbul Beylikdüzü’nde gerçekleştirildi. Ülkemizin turizm potansiyelinin tanıtıldığı bu fuara yerli ve yabancı tur operatörleri ile turizmciler katıldı. EMİTT Fuarı bu yıl rekor düzeyde katılımcıyı ve profesyonel turizmcileri ağırladı.

Fuarın açılışına Valimiz Sayın Muammer EROL, Belediye Başkanı Sayın Süleyman SELMANOĞLU ve İstanbul’daki Elazığ Dernek ve Vakıf temsilcileri hemşehirlerimiz de katıldılar.

Bu yılki EMİTT Fuarına 70 Ülkeden 4.500 katılımcı Ülkemizden ise 4.000 profesyonel turizmci katılmıştır. Fuarın açık olduğu 24-27 Ocak tarihleri arasında dünyanın ve Türkiye’nin dört bir tarafından gelen yaklaşık 150.000 kişi fuarı ziyaret etmiştir.

Vali Yardımcısı Tarık BAHADIR Başkanlığında; İl Kültür ve Turizm Müdürü Tahsin ÖZTÜRK ve müdürlük çalışanlarından oluşan bir heyet ile  Elazığ Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Uğur BALIBEY,  ilimiz sektör temsilcilerinden ETUDER Başkanı Burak SOYLU ve İstanbul Fındıkzade Derneği Başkanı Özgür Göral’dan oluşan stand ekibimiz, tanıtım çalışmaları ilk gününden itibaren yoğun bir şekilde yürütmüştür.

Elazığ Standı Valiliğimizin öncülüğünde Elazığ Belediyesi, Elazığ İl Özel İdaresi, ve Fırat Kalkınma Ajansı, ETUDER’in  destekleriyle hazırlanmıştır.Fuar’da 12. Salonunda bulunan 130 m²’lik standımız,  Elazığ’ın doğal güzelliklerinin ve tarihi mekânlarının bulunduğu posterlerle süslenmiştir. Standımızda, Fuar süresince Elazığ Valiliğince hazırlanan, Elazığ Belediyesince çoğaltılan, Elazığ tanıtım slaytları 5.000 Adet Broşür+Harita, 2.000 Adet Tanıtım CD’si, 1.000 Adet, Tanıtım Afişi, 1.000 Adet El Çantası, 2.000 Adet Kartpostal, 4.000 Adet Kurşun + Tükenmez Kalem, 1.500 Adet Baskılı Şapka, Elazığ Takvimi, Elazığı tanıtan Flash Bellek, Prestij Albümü ve damak tadı olarak Orcik(Üzüm), Ağın Leblebisi, Çedene Kahvesi, Pestil, Orcik Şekeri, Dut, Badem Şekeri ikram edilmiştir. Yazma, 8 Köşeli Şapka gibi ilimizi sembolize eden hatıra eşya olarak standımızı ziyaret eden kimi misafirlere verilmiştir. Ayrıca Fındıkzade Kültür ve Yardımlaşma Derneği, Elazığ Halk Müziği ve Halk Oyunları Toplulukları standımızda Harput Müziğinden kesitler sunmuştur.

İlimizdeki turizm belgeli işletmelerden; Akgün Otel, Elazığ Mavi Göl Otel, Dervişoğulları Restorant ve  Hartur Seyahat Acentası da  broşürler ve afişlerle ilimiz tanıtımında görev yapmışlardır.

Fuarda Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı başta olmak üzere yedi kişilik Bakanlık Heyeti, bir çok ilin  mülki ve  idari erkanı,turizm profesyonelleri ve halkımız standımızı ziyaret etmişlerdir.

İstanbulda bulunan derneklerimiz çalışmalara katkıda bulunmuş ve standımızı ziyaret etmişlerdir. Elazığ Fındıkzade Kültür ve Yardımlaşma Derneği, Marmara Elazığlılar Derneği (MARED),İstanbul Elazığlılar Kültür Derneği, Yareni Harput Derneği, Cevizli Elazığlılar Kültür Derneği tanıtım çalışmalarımızda katkıda bulunmuşlardır.

Turizm profesyonellerinin katıldığı fuarda ilimizin turizm tesis sahipleri ve yetkililerine tur operatörleri ve seyahat acentaları yetkilileri ile görüşmeleri imkanı sağlanmıştır.

 Bu Fuarda önemli bir hedefte tanıtımın yanında turizmle uğraşan sektör temsilcilerinin önümüzdeki turizm sezonunda yapacakları bağlantılar için çalışmalar yapmak ve turizmi geliştirmektir. İlk iki gün 24-25 Ocak tarihlerinde profesyonellerin yoğun olarak iş görüşmeleri şeklinde geçen fuar 26-27 Ocak tarihlerin de ise halkın daha fazla katılımı ile gerçekleştirilmiştir.

Fuarın, ilimizin tanıtım çalışmaları ve turizm sektörü için olumlu neticeler doğuracağına inanıyoruz. Gerek resmi yetkililer gerekse sektör temsilcileri ile çok sayıda iş görüşmesi gerçekleştirilmiştir. Turizm profesyonelleri potansiyelimizi yerinde görmek üzere ilimize davet edilmiştir. Bütün bu yoğun girişimlerin ve çalışmaların ilimizin turizmine önemli katkıları olacağına inanıyoruz.                                                                                                      Emitt 2013

EMİTT 2013

EMİTT 2013

EMİTT 2013

EMİTT 2013

EMİTT 2013

EMİTT 2013

EMİTT 2013

EMİTT 2013

EMİTT 2013

EMİTT 2013

EMİTT 2013