Elazığ İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Hazarbaba Kayak Merkezi


         İlçemizin güneyinde bulunan 2.347 metre yüksekliğindeki Hazarbaba  dağında  yapılan  "Hazarbaba  Kayak  Merkezi”  kayak  sporuna  elverişli  pisti,   telesiyeji  ve  kafeterya  imkânları  ile  hizmet  vermektedir. 1100 m telesiyeji ve mekanik tesisler standartlara uygundur. İlçenin turizmine hayat veren Hazar Gölünde her yıl büyük çapta su sporları gösterileri yapılmaktadır. İlçenin turizmine büyük katkısı bulunan Hazar Gölü ne tepeden selam verir gibi mağrur bir şekilde duran ve 1850 m rakımda muhteşem manzaraya hakim bir şekilde duran Hazarbaba Kayak Merkezi halkın hizmetine sunulmuştur.

         Hazarbaba Kayak Merkezi hava alanına 22 km ve demir yoluna 5 km'lik mesafe ile vatandaşlarımıza rahat ulaşım imkanı sunmaktadır. İlçemizden 6 km mesafede, Hazarbaba dağına yapılan kara yolu ile tırmanıştan sonra ulaşılabilmektedir. 6 km lik yol stabilize olup ulaşımın daha rahat olabilmesi için 24 saat süreyle kar temizleme çalışmaları yapılmaktadır.

,


Hazarbaba Kayak Merkezi


Hazar Gölü Manzaralı Hazarbaba Kayak Merkezi

HAZAR BABA KAYAK MERKEZİ HAKKINDA BİLGİ ALMAK İSTEYENLER AŞAĞIDAKİ TELEFON NUMARASINDAN VE WEB SİTELERİNDEN BİLGİ ALABİLİRLER:

 

TELEFON : (424) 425 10 22 - GSM : 0532 515 28 09
https://twitter.com/hazarbabakayak

https://www.facebook.com/sivrice.hazarbaba-- 

HAZARBABA KAYAK MERKEZİ

https://www.facebook.com/sivrice.hazarbaba