Elazığ İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Duyuru : 2022 TEKNOFEST Turizm Teknolojileri Yarışması


TEKNOFEST Teknoloji yarışmaları kapsamında Turizm Teknolojileri Yarışması düzenlenmektedir.

Turizm Teknolojileri Yarışması kapsamında, yarışmacı adaylarından turizm ve kültür alanlarında teknoloji entegrasyonu ile öğrenilmesini, tanıtımını veya sahip olunan değerlerin farkındalığının artırılmasını, bu alanlarda kullanılan yöntem ve metodların geliştirilmesini sağlayacak ürünler ortaya çıkarma çalışmaları yapılacaktır. Yarışmaya mobil yazılımlar, web yazılımları, prototip, eğitsel oyun, eğitsel simülasyon gibi yazılım odaklı projeler kabul edilecektir.

Temalar;

  • Yenilikçi Kültürel Tanıtım
  • Güvenli ve Akıllı Otelcilik
  • Dijital Kültür Oyunları
  • Sesli Turizm Asistanı
  • Sanal Cüzdan
  • Arttırılmış gerçeklik ile desteklenmiş oyunlaştırma kurgusu

Yukarıda belirtilen temalar kapsamındaki projeler yarışma bünyesinde değerlendirmeye alınacaktır.

Yarışmaya, Türkiye veya yurt dışında öğrenim gören lise, üniversite, yüksek lisans ve doktora öğrencileri katılabilir.  Takımlar en fazla 8 kişiden oluşmalıdır.

Şartnamede verilen bilgiler haricinde, yarışma hakkında sormak istediğiniz diğer sorular için  TURİZM TEKNOLOJİLERİ YARIŞMASI  linkinden ilgili mail grubuna üye olmanız gerekmektedir. Soracağınız sorular ve bu sorulara verilecek olan cevaplar, mail grubunun diğer üyelerinin de görebileceği şekilde açık olacaktır. Yarışmacıların hazırlamaları gereken raporlara ilişkin şablonlar ilerleyen tarihte TEKNOFEST web sitesi üzerinden duyurulacaktır.

Yarışma Son Başvuru Tarihi 28 ŞUBAT!

Başvuru Adımları Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Başvurmak İçin Tıklayınız