Elazığ İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Elazığ Devlet Tiyatrosu 2019 Mayıs Ayı Programı

mayıs tiyatro.png

PEMBE PANDUFLU AŞK
Yazan : BİRGÜL YEŞİLOĞLU GÜLER | | Yöneten : EZGİ YENTÜRK

KONU
Bir kadın isterse her şeyi yapabilir! Ve her şeyi başarabilir! Hele konu aşksa… Mesela siz? Kırk sekiz saat içinde bir erkeği kendinize aşık edebilir misiniz? Veya evlenme teklif ettirebilir misiniz? Ya da bütün alışkanlıklarını değiştirebilir misiniz? Mualif Kabuletmez bunların hepsini başarıyor… Çünkü o biliyor! Aşık bir kadından daha güçlü kimse yoktur! Renksiz bir yaşamın aşkın fırça darbesiyle renklendiği ve kadın erkek uyumunun çeşitli biçimlerde sahnelendiği üstelik tüm bunları kahkahayla seyredeceğiniz Brechtyen bir romantik komediye hazır mısınız?  

TAKVİM
01Mayıs Çarşamba   PEMBE PANDUFLU AŞK  saat 20:00
02Mayıs PerşembePEMBE PANDUFLU AŞK  saat 20:00

YER

NURETTİN ARDIÇOĞLU KÜLTÜR MERKEZİ DT SAHNESİ

tiyatro düdüklü.png
DÜDÜKLÜDE KIYMALI BAMYA | İSTANBUL DT
1 perde | 1 saat 20 dakika
Yazan : MEMET BAYDUR | | Yöneten : SERAP EYÜBOĞLU
 

KONU
Düdüklüde Kıymalı Bamya, yaygınlaşan dedikodu ve eğitimsiz toplum kültürünü eleştirirken, bunlara karşı olanların ötekileştirilmesini sorguluyor.
Sabah kahveleri, fal tutkuları ve içi boş anlamsız sohbetleriyle küçük burjuva kadınlarının duyarsızlıklarına komik bir bakış sergiliyor.
"İyi bir yemek, iyi bir demokrasiye benzer."
 
Not: 
Üstün Akmen Tiyatro Ödülleri 2017 – 2018 
Yılın Umut Veren Kadın Oyuncusu
Demet Ergün / “Düdüklüde Kıymalı Bamya”

TAKVİM
08Mayıs ÇarşambaDÜDÜKLÜDE KIYMALI BAMYA  Saat 21:00
09Mayıs PerşembeDÜDÜKLÜDE KIYMALI BAMYA  Saat 21:00

YER
NURETTİN ARDIÇOĞLU KÜLTÜR MERKEZİ DT SAHNESİKahvede Şenlik Var - Van DT

KAHVEDE ŞENLİK VAR
2 perde | 2 saat
Yazan : SABAHATTİN KUDRET AKSAL | | Yöneten : MURAT ÇİDAMLI


KONU
Hayat denen dik yokuş insanı bilinmeze götürür. Bu dik yokuş iyi veya kötü sürprizlere gebedir. Bu sürprizlerin en büyüğü olan evlilik, yani iki insanın hayatı paylaşması, sorunlarla olduğu kadar içerdiği güzellikler ve umut dolu doğasıyla da hala çağımız insanı için en büyük dönüm noktalarından biridir. Kadın ve erkek cinsleri arasında geçen bu çekişmeli macera, komik ve eğlenceli yönleriyle, müzikal ve hareketli yapısıyla sizlere ve sizlerin dünyasına ayna tutmaktadır.
Bin yıllardır kadın ve erkek arasında süregiden bu ezeli çatışma, günümüzde farklı boyutlara evrilmiştir. Birey, maddi çıkar ilişkilerinin esiri olmuş, duygudan ve gerçek aşktan uzaklaşmış, en değer verdiği kurum olan “aile” bile bir şirket halini almıştır.  Ancak  bu ikili ilişkinin değişmezleri de vardır. Adem ve Havva’dan beri değişmeyen, çelişkili doğası gereği hala çekici ve belki de zamansız ve mekansız olan… İşte bu yüzden hep yeni ve bilinmez.
Sabahattin Kudret Aksal’ın usta kaleminden çıkan, modern Türk Tiyatrosu’nun köşe taşlarından sayılan, uyumsuz-öncü tiyatronun ülkemiz ve dünya edebiyatı açısından klasikleşmiş örneklerinden “Kahvede Şenlik Var” adlı oyunumuzda, siz değerli seyircilerimizi bu eğlenceli ve meraklı yolculukta, bizlerle birlikte soluksuz bir maceraya davet ediyoruz. 
 
TAKVİM
15Mayıs ÇarşambaKAHVEDE ŞENLİK VAR  Saat 21:00
16Mayıs PerşembeKAHVEDE ŞENLİK VAR  Saat 21:00

YER: 
NURETTİN ARDIÇOĞLU KÜLTÜR MERKEZİ DT SAHNESİ