Elazığ İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Elazığ Travel Türkiye İzmir Fuarında Tanıtılıcak

Turizm profesyonelleri, sektör çalışanları ve tatilcilerin artan ilgisiyle her geçen yıl büyüyen ve Türkiye’nin turizm alanındaki en önemli buluşmalarından biri olan ‘Travel Türkiye İzmir’ Turizm Fuar ve Kongresi TÜRSAB Fuarcılık Hizmetleri Tic.A.Ş. ve İZFAŞ (İzmir Fuarcılık Hizmetleri Kültür ve Sanat İşleri A.Ş) ortaklığıyla 11.kez 07-10 Aralık 2017 tarihleri arasında İzmir / Gaziemir’de gerçekleşecektir.

 

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı himayesinde düzenlenen Travel Türkiye İzmir Turizm Fuarı, geçtiğimiz yıl ciddi katılımcı ve ziyaretçi sayılarına imza atarak dikkatleri üzerine toplamış olup, bu yıl 11. gerçekleştirilecek olan Travel Türkiye İzmir’ Fuarına Elazığ, A Salonu, C206 stantta yer alacaktır.

            Fuara, Elazığ Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünün koordinatörlüğünde, ilgili sivil toplum kuruluşları, otellerimiz ve Seyahat Acentalarımız da katılım sağlayacaklardır.

 

Fuar’da 80 m²’lik standımız,  Elazığ’ın doğal güzelliklerinin ve tarihi mekanlarının bulunduğu posterlerle süslenecektir. Standımızda, Fuar süresince Müdürlüğümüzce hazırlanan tanıtım materyalleri, broşür, harita, gezi rehberi, afişler standımızı ziyaret eden misafirlere dağıtılacak, ziyaretçilere yöresel Ağın Leblebisi, Orcik, Pestil, Badem İçi, Badem Şekeri  ve Çedene Kahvesi ikram edilecektir.

 

            Tarihi ve kültürel mirasıyla Harput, Palu, Hazar Gölü ve Batık Şehir, Keban Çırçır Şelalesi, Hazarbaba Dağı ve Kayak Merkezi, Golan Kaplıcaları ile tarihin ve güzelliklerin bir arada olduğu  “Huzur Adası Elazığ” bu Fuar’da tanıtılacaktır.

 

          Fuar boyunca ilimiz tüm yönleriyle tanıtılarak turizm işletmelerimiz ile tur operatörleri ile sektör yatırımlarıyla görüş alış verişinde bulunulacaktır. İlimizin turizm alanındaki yerini geliştirip geliştirecek imkânlar ve fırsatlar sunup; fuarın resmi açılışı 07 Aralık 2017 Perşembe günü saat 11.00’de gerçekleştirilecektir.

 

Kamuoyuna duyurulur.