Elazığ İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

24. Uluslararası Hazar Şiir Akşamları 25 Kasım'da başlıyor5-hazar-şiir-akşamları.jpg


İlimizde, bu yıl 24 üncüsü düzenlenecek olan ve artık geleneksel hale gelen "
Uluslararası Hazar Şiir Akşamları" sözün özü şiirle şiir sever insanları buluşturan uluslararası bir kültür ve sanat etkinliğidir. 25 - 26 Kasım 2017 tarihlerinde düzenlenecek olan bu yılki etkinliğimiz, 15 Temmuz Şehitleri anısına “Vatan” konulu olarak gerçekleştirilecektir. 

Uluslararası Hazar Şiir Akşamları; Valiliğimizin öncülüğünde, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlık Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Fonu Temsilciliği, Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma ve Eğitim Genel Müdürlüğü, Türk Edebiyatı Vakfı’nın katkıları ile Elazığ Belediye Başkanlığı, Fırat Üniversitesi Rektörlüğü ve ilimizin bütün kamu ve sivil toplum kuruluşlarının ortak işbirliği sonucu gerçekleştirilecektir.

Etkinliğimize yurt içinden 10 şair, yurt dışından 5 şair ve 3 panelist katılacaktır. 24 üncü Uluslararası Hazar Şiir Akşamları 25 Kasım 2017 Perşembe günü Şehitler Sergisi ile açılacak, tanışma toplantısı, sinevizyon gösterimi, paneller ve akşam Şiir Gecesiyle devam edip 26 Kasım 2017 Pazar günü gezi programı ve akşamıda  geleneksel hale gelen Kürsübaşı programı ile sona erecektir. Detaylı program önümüzdeki günlerde web sitemizde yayınlanacaktır.