Elazığ İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

HAZARBABA DAĞ-DOĞA YÜRÜYÜŞÜ
 Hazarbaba Dağı,  İlin güneyinde bulunan 2.347 metre yükseklikteki Hazarbaba bulundukları yer itibariyle Hazar ve Keban baraj göllerini görebildikleri için hem seyir tepesi konumunda olmaları, hem de “Flora-Fuana” yapıları ve yaz aylarına kadar sinelerinde kar tutmaları nedeniyle dağ ve doğa yürüyüşleri için ideal olup, bu dağlarda özellikle Hazarbaba dağında kış sporları da yapılabilmektedir.

  Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından düzenlenen dağ-doğa yürüyüşlerinden sonra Hazarbaba dağı  kış sporları için gündeme gelmiş olup, buraya Telesiyej tesisi ve kayak pisti yapılması çalışmaları tamamlanmış ve Hazar Baba Kayak Merkezi adı altında kış turizmine açılmıştır.

  Hazarbaba Dağını Hazar Gölü ve çevresi ile birlikte bir kez daha gündeme taşımak güzel bir bahar günü yaşamak ve dağcılık sporunu özendirmek amacıyla tertip komitemiz tarafından düzenlediğimiz bu faaliyete tüm vatandaşlarımız davetlidir. 14 Mayıs 2017 Pazar günü sabah saat 08:30 da Öğretmenevi önünde buluşarak Sivrice ilçesi Hazarbaba dağına gidilecektir.

Hazarbaba Dağ-Doğa yürüyüşüne katılım ücretsiz olup; tüm halkımız davetlidir.

                                                                                          İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü


  • IMG_1130
   
  • IMG_1222