Elazığ İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

ELAZIĞ TRAVEL TÜRKİYE İZMİR FUARI’NDA TANITILACAK

 

                 

            Turizm profesyonelleri, sektör çalışanları ve tatilcilerin artan ilgisiyle her geçen yıl büyüyen “Travel Türkiye İzmir Fuarı” 08-11 Aralık 2016 tarihleri arasında İzmir Gaziemir  Yeni Fuar Alanında düzenlenecektir.  Fuarda 3 salonda, 31 ülkeden 1008 katılımcı firma, 63 ülkeden 33.688 ziyaretçinin katılması beklenmektedir. Bu yıl 10 cüsü gerçekleştirilecek olan “Travel Türkiye İzmir Fuarı”na Elazığ, A Salon’da  108 nolu standa yer alacaktır.

                Fuara, Elazığ Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü koordinatörlüğünde, Elazığ Belediye, Elazığ Sanayi ve Ticaret Odası ile birlikte İlimiz’de faaliyet gösteren turizm işletmelerin katkılarıyla gerçekleştirilecektir.

 

Fuar’da 50 m²’lik standımız,  Elazığ’ın doğal güzelliklerinin ve tarihi mekanlarının bulunduğu  posterlerle süslenecektir. Standımızda, Fuar süresince Müdürlüğümüzce hazırlanan Elazığ tanıtım slaytları, Elazığ gezi rehberi, tanıtım broşürleri, harita, posterler ve ziyaretçilere yöresel yiyecek ve içeceklerimiz (Ağın Leblebisi, Orcik, Pestil, Badem İçi, Badem Şekeri  ve Çedene Kahvesi) standımızı ziyaret edenlere ikram edilecektir.

            Tarihi ve kültürel mirasıyla Harput, Hazar Gölü ve Batık Şehir, Keban Çırçır Şelalesi, Hazarbaba Dağı ve Kayak Merkezi, Golan Kaplıcaları ile tarihin ve güzelliklerin bir arada olduğu  “Huzur Adası Elazığ” bu Fuar’da tanıtılacaktır.

 

          Fuara İzmir’de yaşayan tüm hemşehrilerimiz, iş adamlarımız  ile derneklerimiz davet edilmiştir.Travel Türkiye İzmir Fuarı’nda Elazığ’ın etkili bir şekilde tanıtımı yapılabilmesi için  özellikle İstanbul ve çevre illerdeki hemşehrilerimizin yanısıra diğer illerde yaşayan tüm hemşehrilerimizi 08-11 Aralık 2016 tarihinde İzmir Gaziemir’de yapılacak olan fuara bekliyoruz. Fuarın açılışı 08 Şubat 2016 tarihinde saat 10.00’de gerçekleştirilecektir.

           

                                                                                                                

                                                                                                      İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü