Elazığ İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

BİRLİK VE BERABERLİK İÇERİSİNDE "DARBEYE HAYIR" DEDİK...

 

Elazığ İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü öncülüğünde İl Halk Kütüphanesi Müdürlüğü, Müze Müdürlüğü, Devlet Klasik Türk Müziği Korosu Müdürlüğü, Elazığ Devlet Tiyatrosu Müdürlüğü birlikte 15 Temmuz'da gerçekleşen darbe girişimini protesto etti. 01 Ağustos 2016 tarihinde saat 19:00 ‘da Öğretmenevi önünde toplanan sanatçılar, personeller ve aileleri buradan “15 Temmuz Demokrasi Meydanına” doğru yürüdü. Yaklaşık olarak 200 kişi ile gerçekleşen yürüyüş Elazığlılar tarafından alkışlandı.

          “15 Temmuz Demokrasi Meydanında kurulan platformda konuşan İl Kültür ve Turizm Müdürü Sayın Tahsin Öztürk ; “Sosyal, kültürel ve ekonomik anlamda hızla gelişmeye devam eden ülkemiz 15.07.2016 tarihinde bir darbe girişimine maruz bırakılmış, bu menfur teşebbüs halkımızın gayretiyle akim bırakılmıştır.

            15.07.2016 tarihinde halkımızın devletine ve milletine sahip çıkması ile tarihimizin şanlı sahifeleri arasına yeni bir sayfa eklenmiştir. İnşallah darbeciler ve darbeci zihniyet karanlık emelleri ile birlikte düştükleri utanç çukuru içerisinde boğulup gideceklerdir.

           Alim ve sanatkarları ile ülkemiz kültürü içerisinde temayüz etmiş Elazığ insanı darbe girişimi süresince vakur duruşu, azmi ve iradesiyle tarihteki yiğit mert ve sanatkar özellikleri ile bilinen Elazığ Efendisi imajını tekrar bütün ülkemize hatırlatmıştır.

           FETÖ/PDY terör örgütünün Ağa babaları ile birlikte darbecilerin ve darbe anlayışının tarihe karışması ve yok olması temennisiyle demokrasimiz adına mücadele veren halkımıza teşekkür eder, Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır ve gazilerimize acil şifalar dileriz.” Bizler Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımıza bağlı ilimizde sizlere hizmet veren tüm kurumlar olarak bu hain darbe girişimini şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz.” dedi.

Program Sonunda İl Kültür ve Turizm Müdürü Tahsin ÖZTÜRK, Ulusal kanallarımızdan Kanal Fırat ve Kanal 23’te 15 Temmuz Darbe Girişimi hakkında görüşlerini paylaştı.

 

         

  • kopya
  • kopya5
  • kopya4
  • kopya3,
  • kopya (2)