Elazığ İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

ELAZIĞ EMİTT-2014 FUARI’NDA TANITILDI

              15 yıl içinde Avrupa’nın en büyük 5. turizm fuarı olmayı başaran EMITT (Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat) Fuarı;  turizm profesyonelleri, sektör çalışanları ve tatilcilerin katılımları ile 30 Ocak- 02 Şubat  2014 tarihleri arasında İstanbul -Beylikdüzü TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilmiştir. 

            Bu yıl  18.’si düzenlenen EMITT Fuarına, 71 ülkeden 4 bin 500 kurum, kuruluş ve belde TÜYAP fuar alanının tüm salonlarında  katılım sağlamışlardır.

 

            Fuara, Elazığ Valiliğinin koordinasyonu ile İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünün öncülüğünde, Elazığ Belediyesi, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası, Fırat Kalkınma Ajansı, ilimizde faaliyet gösteren Kültür ve Turizm Bakanlığından İşletme Belgeli Oteller, Seyahat Acentaları ve ETUDER derneği katılmıştır.

Fuar’da 5. Salonda ve 62 m² alanı olan 512 no’lu stand,  Elazığ’ın doğal güzelliklerinin ve tarihi mekânlarının bulunduğu posterlerle süslenmiştir.. Standımızda, Fuar süresince Müdürlüğümüzce hazırlanan tanıtım meteryalleri Broşür+Harita, Tanıtım CD’si, Tanıtım Afişi, El Çantası,  ve damak tadı olarak Orcik, Ağın Leblebisi, Çedene Kahvesi, Pestil, Orcik Şekeri, Dut, Badem Şekeri ikram edilmiştir. Yazma, 8 Köşeli Şapka gibi ilimizi sembolize eden hatıra eşya olarak standımızı ziyaret eden misafirlere verilmiştir.

            Tarihi ve kültürel mirasıyla Harput, Hazar Gölü ve Batık Şehir, Keban Çırçır Şelalesi, Hazarbaba Dağı ve Kayak Merkezi, Golan Kaplıcaları ile tarihin ve güzelliklerin bir arada olduğu  “Huzur Adası Elazığ” bu Fuar’da tanıtılmıştır.

 Turizm profesyonellerinin katıldığı fuarda ilimizin turizm tesis sahipleri ve yetkililerine tur operatörleri ve seyahat acentaları yetkilileri ile görüşmeleri imkanı sağlanmıştır.

 Bu Fuarda önemli bir hedefte tanıtımın yanında turizmle uğraşan sektör temsilcilerinin önümüzdeki turizm sezonunda yapacakları bağlantılar için çalışmalar yapmak ve turizmi geliştirmektir. İlk iki gün 30-31 Ocak tarihlerinde profesyonellerin yoğun olarak iş görüşmeleri şeklinde geçen fuar 01-02 Şubat tarihlerin de ise halkın daha fazla katılımı ile gerçekleştirilmiştir.

Fuarın, ilimizin tanıtım çalışmaları ve turizm sektörü için olumlu neticeler doğuracağına inanıyoruz. Gerek resmi yetkililer gerekse sektör temsilcileri ile çok sayıda iş görüşmesi gerçekleştirilmiştir. Turizm profesyonelleri potansiyelimizi yerinde görmek üzere ilimize davet edilmiştir. Bütün bu yoğun girişimlerin ve çalışmaların ilimizin turizmine önemli sonuçları olacağına inanıyoruz.