Elazığ İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Elazığ 18. Emitt(Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat) Fuarına katılacak.

ELAZIĞ EMİTT-2014 FUARI’NDA TANITILACAK

                 

                Turizm profesyonelleri, sektör çalışanları ve tatilcilerin artan ilgisiyle her geçen yıl büyüyen EMİTT Fuarı ( Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı ) 30 Ocak- 02 Şubat  2014 tarihleri arasında İstanbul TÜYAP Beylikdüzü Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecektir. 

                İlk iki günü turizm profesyonellerine, son iki günü ise halka da açık olan EMITT fuarı  bu yıl 30 Ocak -2 Şubat  2014 tarihlerinden 18. kez, Kültür ve Turizm Bakanlığımızın desteği, TUROFED-Türkiye Otelciler Federasyonu, TYD- Turizm Yatırımları Derneği ortaklığı, THY- A.O. sponsorluğunda ve EKIN- ITE Group tarafından organize edilen EMITT fuarında, 2013 yılında 67 ülkeden 4000 katılımcı yer almış ve TUYAP Fuar alanın o yıl mevcut salonlarının neredeyse tamamı kullanılarak düzenlenmiştir.

                Fuara, Elazığ Valiliği adına İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Kültür ve Turizm Bakanlığından İşletme Belgeli Otel, Seyahat Acentaları, Elazığ Belediyesi, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası, Fırat Kalkınma Ajansı ile ETUDER derneği katılacaktır.

Fuar’da 5. Salon 512 no’lu  ve 62 m²’lik standımız,  Elazığ’ın doğal güzelliklerinin ve tarihi mekânlarının bulunduğu posterlerle süslenecektir. Standımızda, Fuar süresince Müdürlüğümüzce hazırlanan tanıtım meteryalleri Broşür+Harita, Tanıtım CD’si, Tanıtım Afişi, El Çantası,  ve damak tadı olarak Orcik, Ağın Leblebisi, Çedene Kahvesi, Pestil, Orcik Şekeri, Dut, Badem Şekeri ikram edilecektir. Yazma, 8 Köşeli Şapka gibi ilimizi sembolize eden hatıra eşya olarak standımızı ziyaret eden misafirlere verilecektir.

            Tarihi ve kültürel mirasıyla Harput, Hazar Gölü ve Batık Şehir, Keban Çırçır Şelalesi, Hazarbaba Dağı ve Kayak Merkezi, Golan Kaplıcaları ile tarihin ve güzelliklerin bir arada olduğu  “Huzur Adası Elazığ” bu Fuar’da tanıtılacaktır.

 

           

Tüm turizm sektör çalışanlarını 5. Salonda 512 no’lu Elazığ standına bekliyoruz.