Elazığ İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

HAZARBABA DAĞINDA “DAĞ- DOĞA YÜRÜYÜŞÜ” GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

                                        

Hazar gölü ve hemen yanı başında bulunan 2347 m. yüksekliğindeki ve efsanelere konu olan Hazarbaba dağı, Hazar gölü ile Sivrice ilçemiz İlimiz turizmin en önemli potansiyelini oluşturmaktadır.

Bu potansiyeli insanlara tanıtmak, iç turizmi hareketlendirmek, insanlara güzel bir gün geçirerek sağlıklı yaşam için uygun alanlar oluşturmak amacıyla Hazarbaba Dağ-Doğa yürüyüşü programı büyük bir başarı ile tamamlandı.

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Koordinasyonunda Elazığ Belediyesi, Fırat Üniversitesi Rektörlüğü, ilimizdeki ilgili kamu kurumları, bazı turizm kuruluşları gibi sivil toplum kuruluşları ile birlikte gerçekleştirilen faaliyete; Vali Yardımcısı Haluk ÇAKMAK, Fırat Üniversitesi Rektörlüğü Dağcılık Kulübü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü dağcılık federasyonun dağcıları, Sivrice Kaymakamı Cengiz ERDEM, Sivrice Belediye Başkanı Ebubekir IRMAK, Dağcılık Federasyonu Elazığ il temsilcisi Gazanfer ALBAYRAK, sporcular, öğrenciler ve halkımızın katılımı ile gerçekleştirildi.

Yürüyüş saat 10:00’da Kayak Merkezi önünden, Fırat Üniversitesi Gençlik Yürüyüşü Grubu ile  Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Dağcılık kulübü  öncülüğünde tüm katılımcılarla birlikte Hazarbaba dağı zirvesine çıkıldı. Hazarbaba dağı zirvesinde istiklal marşının okunması, anı defterinin yazılması ile tamamlandı. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü dağcılık federasyonun dağcıları ve Fırat Üniversitesi dağcılık ekibinin öncülünde dönüş gerçekleştirilerek yürüyüş  kayak merkezinde tamamlandı.

                                                                                                                                                                       İl Kültür ve Turizm  Müdürlüğü