Elazığ İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

51. KÜTÜPHANE HAFTASI 30 MART - 03 NİSAN TARİHLER ARASINDA ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERLE KUTLANDI

Her yıl Mart ayının son Pazartesi günü ile başlayan ve bir hafta boyunca değişik etkinliklerle Yurt çapında sürdürülen bu yılda 30 Mart-05 Nisan tarihleri arasında kutlanan ana teması ‘Kültürlerarası Diyalog ve Kütüphaneler olarak belirlenen  “Kütüphane Haftası”nın ikinci günü olan 31 Mart 2015 Salı günü İl Milli Eğitim Müdürlüğünce belirlenen Vali Muharrem Göktayoğlu Lisesinde saat 10:00’da, 75.Yıl Anadolu Lisesinde saat:13:00’da, İMKB Kız Teknik ve Meslek Lisesinde ise saat 15:00’da son sınıf öğrencilerine Elazığ İl Halk Kütüphanesinden Kütüphaneci Buğra ÇAM, Fırat Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığından Kütüphaneci Neslihan  AKAT tarafından haftanın ana teması çerçevesinde Kütüphane ve Kütüphanecilik mesleğini tanıtıcı konferanslar verildi.

 31 Mart 2015 Salı günü Atatürk İlkokulu, Doktor Kadir Gökalp Anaokulu, Nahide Karakaya İlkokulu öğrencileri Kütüphanemizi ziyaret ettiler.

01 Nisan 2015 Çarşamba günü 2012 yılında ’81 İlde Okuyoruz’ sloganıyla başlatılan okuma etkinliği kapsamında saat 12:30-13:00 saatleri arasında Kütüphane tarafından dağıtılan kitaplarla İzzetpaşa Meydanı’nda her yaştan ve kesimden halkın katıldığı sessiz kitap okuma etkinliği gerçekleştirildi.

01 Nisan 2015 Çarşamba günü Doktor Kadir Gökalp Anaokulu, Sanayi Anaokulu, Mustafa Kemal Ortaokulu öğrencileri Kütüphanemizi ziyaret ettiler.

02 Nisan 2015 Perşembe günü Nurettin Ardıçoğlu Kültür Merkezinde Gönül İhsan Tangülü İlkokulu öğrencilerine Çanakkale Zaferi adlı CD izlettirildi.

02 Nisan 2015 Perşembe günü Doktor Kadir Gökalp Anaokulu, Atatürk İlkokulu, Yazıkonak Kanuni Sultan Süleyman Ortaokulu, Sanayi Anaokulu, Doruk Anaokulu öğrencileri Kütüphanemizi ziyaret ettiler.

03 Nisan 2015 Cuma günü saat 14.00’da Omurilik Felçlileri Derneği saat 15.00’da ise Gazi Huzurevi ziyaret edilerek hediyeler dağıtıldı.

03 Nisan 2015 Cuma günü Battalgazi Anaokulu, Atatürk Anaokulu, Küçük Adımlar Anaokulu ve Milli Egemenlik İlkokulu öğrencileri Kütüphanemizi ziyaret ettiler.  

Bir hafta boyunca yapmış olduğumuz bu faaliyetlerin amacı halkımıza okuma alışkanlığı kazandırarak insanlarımızın boş vakitlerini Kütüphanelerde geçirmelerini sağlamaktır. Ayrıca hafta boyunca ilimizde bulunan iki kütüphane hakkında halkımıza bilgilendirmeler yapılarak, okuyucularımız kütüphaneye davet edilmiştir.