Elazığ İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

ELAZIĞ TRAVEL EXPO ANKARA TURİZM FUARI’NDA TANITILDI

21-24 Nisan 2016 tarihleri arasında Ankara ATO Congresium’da ziyarete açılan ve Travel Expo Ankara 2016 Turizm Fuarı açılışı yapıldı.

 

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman’ın ve Milli Savunma Bakan Yardımcısı Şuay Alpay’ın açılışını yaptığı Fuara,  Ülkemizin sahip olduğu tarihi, turistik ve kültürel değerlerinin etkili ve geniş bir şekilde tanıtılması ve pazar payımızın arttırılması amacıyla 21-24 Nisan 2016 tarihleri arasında düzenlenen Travel Expo Ankara 2016 Turizm Fuar’da 50 m²’lik standımız,  Elazığ’ın doğal güzelliklerinin ve tarihi mekanlarının bulunduğu  posterlerle süslenecektir. Standımızda, Fuar süresince Müdürlüğümüzce hazırlanan Elazığ tanıtım slaytları, broşür, harita, posterler dağıtılacak, yöresel yiyecek ve içeceklerimiz olan (Ağın Leblebisi, Orcik, Pestil, Badem İçi, Badem Şekeri  ve Çedene Kahvesi) standımızı ziyaret eden misafirlere ikram edilmiştir.

            Tarihi ve kültürel mirasıyla Harput, Hazar Gölü ve Batık Şehir, Keban Çırçır Şelalesi, Hazarbaba Dağı ve Kayak Merkezi, Golan Kaplıcaları ile tarihin ve güzelliklerin bir arada olduğu  “Huzur Adası Elazığ” bu Fuar’da tanıtıldı.

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, ETUDER Derneği, İlbey Otel ve turizmciler tarafından açılan stantlar ile Türkiye ve diğer ülkelere tanıtıldı.

  

21-24 Nisan tarihleri arasında açık olan fuar, 24 Nisan Pazar günü sona erdi.