Elazığ İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

ELAZIĞ EMİTT-2016 FUARI’NDA TANITILDI

              Dünyanın en önemli turizm fuarından biri olan  Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarının (EMITT) 28 Ocak 2016 tarihinde İstanbul  TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Mahir ÜNAL tarafından resmi açılışı yapıldı. Resmi açılışa sayın valimiz Murat ZORLUOĞLU  Vali yardımcımız Haluk ÇAKMAK, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İdris Alan da katıldı. Uluslararası alanda turizm profesyonelleri, sektör temsilcileri ve tatilcileri bir araya getiren ve dört gün boyunca süren EMITT Fuarı’na, Fırat Kalkınma Ajansı ve Elazığ Ticaret ve Sanayi Odasının katkılarıyla  Elazığ Valiliği bünyesinde ve İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü koordinasyonunda, ilimiz turizm sektöründen 5 adet otel , 10  adet seyahat acentası, Türsab Harput BYK (Türsab Bölgesel Yürütme Kurulu) temsilcileri ve ETUDER temsilcileri   katılım sağlamışlardılar. Fuara katılım sağlayan ilimiz turizm sektörü temsilcileri, otel ve seyahat acentaları TÜYAP Fuar alanı 5. Salon 511 no’lu 90m²’lik Elazığ Valiliği standında gelen ziyaretçilerini yöresel ikramlarla ağırladı. Fuar boyunca turizm işletmelerimiz ile tur operatörleri bir araya geldi.

            Bu yıl 20 ncisi gerçekleştirilen 2016 EMİTT Fuarı’nda 12 salonda, 70 ülke ve  yüzlerce Turizm Merkezinden 4.500’nün üzerinde katılımcı yer aldı.

   Fuar’da 90 m²’lik standımız,  Elazığ’ın doğal güzelliklerinin ve tarihi mekanlarının bulunduğu  posterlerle süslendi. Standımızda, Fuar süresince Müdürlüğümüzce hazırlanan Elazığ tanıtım slaytları, broşür, harita, posterler dağıtıldı. Yöresel yiyecek ve içeceklerimiz (Ağın Leblebisi, Orcik, Pestil, Badem İçi, Badem Şekeri  ve Çedene Kahvesi) standımızı ziyaret edenlere ikram edilmiştir. Sektör temsilcileriyle gerekli görüşmeler yapılmıştır. 

            İl Kültür ve Turizm Müdürü Tahsin Öztürk yaptığı açıklamada      31 Ocakta sona eren EMİTT fuarının ilimiz turizmi için 2016 yılında olumlu katkılar sağlayacağını umduğunu belirtti. Ayrıca İlerki günlerde sektör temsilcileri ile bir araya gelerek fuarın genel değerlendirme toplantısı yapılacağını ifade etti.

                                                                                                                                                           Tahsin ÖZTÜRK

                                                                                                                                                  İl Kültür ve Turizm Müdürü