Elazığ İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

ELAZIĞ, İSTANBUL/BEYLİKDÜZÜ TÜYAP FUAR MERKEZİNDE YAPILACAK OLAN EMİTT-2015 FUARI’NDA TANITILACAK

           

ELAZIĞ EMİTT-2015 FUARI’NDA TANITILACAK

 

                Turizm profesyonelleri, sektör çalışanları ve tatilcilerin artan ilgisiyle her geçen yıl büyüyen EMİTT Fuarı ( Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı ) 22-25 Ocak 2015 tarihleri arasında İstanbul  TÜYAP Beylikdüzü Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecektir.  Fuarda 12 salonda, 70 ülke ve  Yüzlerce Turizm Merkezinden 4.500’nün üzerinde katılımcının yer alması beklenmektedir. Bu yıl 19. gerçekleştirilecek olan İstanbul EMİTT Fuarı’na Elazığ, 5. Salon’da 532 no’lu standta yer alacaktır.

                Fuara, Elazığ Valiliği Kültür ve Turizm Müdürlüğünün koordinatörlüğünde, İlimiz de faaliyet gösteren turizm işletmeleri ile birlikte katılım sağlanacaktır.

 

Fuar’da 64 m²’lik standımız,  Elazığ’ın doğal güzelliklerinin ve tarihi mekanlarının bulunduğu  posterlerle süslenecektir. Standımızda, Fuar süresince Müdürlüğümüzce hazırlanan Elazığ tanıtım slaytları, broşür, harita, posterler dağıtılacak, ziyaretçilere yöresel yiyecek ve içeceklerimiz olan (Ağın Leblebisi, Orcik, Pestil, Badem İçi, Badem Şekeri  ve Çedene Kahvesi) standımızı ziyaret edenlere ikram edilecektir.

            Tarihi ve kültürel mirasıyla Harput, Hazar Gölü ve Batık Şehir, Keban Çırçır Şelalesi, Hazarbaba Dağı ve Kayak Merkezi, Golan Kaplıcaları ile tarihin ve güzelliklerin bir arada olduğu  “Huzur Adası Elazığ” bu Fuar’da tanıtılacaktır.

 

          Fuar boyunca ilimiz tüm yönleriyle tanıtılarak turizm işletmelerimiz ile tur operatörleri ile sektör yatırımlarıyla görüş alış verişinde bulunulacaktır. İlimizin turizm alanındaki yerini geliştirip geliştirecek imkanlar ve fırsatlar sunup; fuarın resmi açılışı 22 Ocak 2015 tarihinde saat 11.00’de gerçekleştirilecektir.

            Kamuoyuna duyurulur.

İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ