Elazığ İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

22.ULUSLARARASI HAZAR ŞİİR AKŞAMLARI GECESİ PROGRAMININ TAMAMINI SAAT 21:00'DE KANAL FIRAT TELEVİZYONUNDA İZLEYEBİLİRSİNİZ.

22.ULUSLARARASI HAZAR ŞİİR AKŞAMLARI

 

 

 

 

Uluslararası Hazar Şiir Akşamları Elazığ Valiliğinin himayelerinde; Elazığ Belediye Başkanlığı, Fırat Üniversitesi Rektörlüğü ve Sanayi ve Ticaret Odası Başkanlığı ile İlimizdeki diğer resmi ve sivil toplum kuruluşlarının işbirliği, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türk Kültür Sanatları ortak yönetimi (TÜRKSOY) Türk Edebiyatı Vakfı, Avrasya Yazarlar Birliği gibi kurumların da   desteği ile gerçekleştirilmiştir.

Elazığ İlinde 1992 yılında başlatılan, 2013 yılında 21.si gerçekleştirilen ve bu yıl 25-28 Eylül tarihlerinde 22.defa Arif Nihat ASYA hatırasına ve Bayrak temasıyla düzenlenmiş olan Uluslararası Hazar Şiir Akşamları Türk Dünyası edebiyat çevrelerinin yakından tanıdığı bir faaliyettir.

5 Panelist, 1 Konferansa, 12 Dergi temsilcisi,yurtiçinden ve yurtdışından 25 şair olmak üzere  toplam 30 Sanatçı ve Bilim adamının katıldığı 22. Uluslararası Hazar Şiir Akşamları; 25 Eylül 2014 perşembe günü saat 14 00 Nurettin ARDIÇOĞLU Kültür Merkezinde imza günü ile başlıyan,  26 Eylül Cuma günü TÜRKSOY Ressamlar Sergisi ve Elazığ Şehitleri Fotoğraf Sergisi, Prof. Dr. Sadettin YILDIZ tarafından sunulan Bayrak konferansının ardından saat 14.30 da şairler yürüyüşü ve Ahmet Aytar Meydanında açılış töreni ile devam eden ve akşam 20.30 da Nurettin ARDIÇOĞLU Kültür Merkezinde Kürsübaşı programı gerçekleştirilmiştir.

27 Eylül Cumartesi şair ve sanatçıların katılacağı İlçe programları(Baskil, Keban, Sivrice Palu) ve Dergiler toplantısının ardından , saat 13.30 da Arif Nihat ASYA ve Bayrak paneli yapılan ve final gecesinde  25 şairin katıldığı  muhteşem şiir gecesi saat.20.30 da Atatürk Kültür Merkezinde yapılmıştır.

28 Eylül 2014 Pazar günü konuklar ile birlikte yapılmış tanıtım gezisi ile 22. Uluslararası Hazar Şiir Akşamları sona ermiştir.