Elazığ İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Ulusal Etkinlikler

Elazığ Tanıtım Günleri 01-04 Aralık 2011 Tarihleri arasında İzmir de yapıldı.

          Geçtiğimiz Perşembe günü açılışı yapılan tanıtım günlerine ilimiz milletvekilleri, bürokratlar, işadamları ve İzmir’de yaşayan hemşerilerimiz katılmışlardır. Fuarın son günü olan 4 Aralık tarihinde ise CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğul da stantları gezerek hemşerilerimizle bir araya geldiler ve yöresel ürünlerden tattılar.


         Şehrimizin tanıtımı açısından büyük önem taşıyan bu tür organizasyonlar bundan sonra da devam edilecektir. İzmir ELSİAD Derneği, İzmir Elazığlılar Kültür ve Dayanışma Derneği ve Elazığ ETÜDER başta olmak üzere “İzmir Enternasyonal Fuarında 01 – 04 Aralık tarihleri arasında düzenlenen Elazığ tanıtım günleri her yönüyle oldukça güzel geçmiştir. Standlar da  şehrimizi tanıtan broşür, kitap ve çeşitli hediyeler fuarı gezen misafirlere dağıtıldı. İlk günden son güne kürsübaşı programıyla İzmir’de yaşayan değerli hemşerilerimize güzel bir meşk sunuldu. Kürsübaşı programlarında ekibimiz tarafından hazırlanan çiğköfte ve orcikler tanıtım günlerini gezenlere hediye edildi. Organizasyonun ikinci gününde İsmet İnönü Kültür Merkezindeki gala gecesinde hemşerilerimizle bir araya gelindi ve ulusal sanatçı Ceylan konserini vermiştir.


        Annesinin rahatsızlığı nedeniyle tanıtım günlerinin açılışına katılamayıp fuarın üçüncü günü bizlerle birlikte olan İzmir Valisi hemşerimiz Cahit Kıraç ağabeyimizle standlarımızda bir araya geldik. Sayın Valimizi çok sevdiği ağır halay ile karşılayarak kendisini özlemle andığı günlere taşıdık. Yöresel ürünler stantlarında sergilenen ürünlere İzmir’deki hemşerilerimizin yoğun ilgisi ise bizleri mutlu etmiştir.

Çayda Çıra
Elazığ Tanıtım Günleri
Elazığ Tanıtım Günleri
Elazığ Tanıtım Günleri
Elazığ Tanıtım Günleri
Elazığ Tanıtım Günleri
Elazığ Tanıtım Günleri
Elazığ Tanıtım Günleri
Elazığ Tanıtım Günleri
Elazığ Tanıtım Günleri
Elazığ Tanıtım Günleri